* טיפוס אש

מייצג את הקיץ.

כמו הקיץ שבו השמחה, הפעילות והיציאה החוצה מתאפיינים בו, כך גם טיפוס האש מתאפיין בפעלתנות, דינאמיות, עליזות, חברתיות ושמחה.
הוא מדבר בצורה כפייתית, ולפעמים מדבר ומצחקק יתר על המידה. קולו רם, חד וחודר.
טיפוס אש אוהב את החיים ואת האינטראקציה בין אנשים ומצבים. וכמו אש שתפקידה להיות במרכז, כך גם אלמנט זה ימצא את עצמו בזירת ההתרחשות המרכזית, מפזר ניצוצות, חיות וזוהר. הבא איתו במגע, חייב לחוש את נוכחותו. הוא מסוגל גם ליצור אנרגיה וגם לפזר אותה. הוא מחפש התרגשות וזו דרכו בחיים. הוא פעיל ומשתדל לטפס בדומה לאש, כלפי מעלה.
טיפוס האש אמון על חברה ובילוי, רומנטיקן ונהנתן.
יש בו המון קסם אישי, יודע להעניק חום ומתקשר בקלות עם הסביבה.
אלמנט זה חושף בקלות תחושות ורגשות, משתתף עם אחרים ומזדהה עם רגשות הזולת.
כאמור, טיפוס אש אוהב לבלוט. יש לו מלאי אנרגיה והתלהבות והוא יודע להניע אחרים ממצב רגשי אחד לאחר, ממצבים קשים לצחוק, שמחה וקלילות.
עם זאת, יש בו כח הרס והוא יכול להיות אלים ו"להידלק" בקלות. הוא פועל על פי הרגשות, במרץ רב ולהט אך גם בבהירות. ואם יפתח תכונות אלו, יוכל לחזות את העתיד.
טיפוס זה הוא די אינטליגנטי אך מתקשה בקבלת רעיונות חדשים. הוא פעיל והליכתו מהירה. הוא עשוי להיות משועבד לעבודה ולא פעם הוא מותש ע"י עבודה ממושכת, ובמיוחד במזג אויר חם.
טיפוסים אלו יוצרים בנו השראה ומבטאים חזון לעולם טוב יותר. אנשים אלו יודעים להיכנס לתוך מצבים של אנשים אחרים, להזדהות איתם ולעזור להם לממש טרנספורמציה בתוכם דרך התלהבות וחום.
מבחינה רגשית הוא שביר ונוטה למצבי רוח, לא פעם ייכנס למצבי דיכאון.
לעיתים טיפוסי אש מזוהים כ "הליצן העצוב", אשר כלפי חוץ הם נלהבים וצוחקים ובפנים הם אוגרים עצב ודכדוך.
מומלץ לטיפוסים אלו לשמור על דיאטה קפדנית – מזון דל שומן, מלח ואלכוהול, תרגילי הרפיה ופעילות גופנית שוטפת, אך לא מאומצת מדי.
ברמה הגבוהה הוא דומה לשמש. השמש מקרינה, מזינה, מחממת ומאפשרת גדילה והתפתחות. טיפוס אש מאוזן זקוק לחום ויודע להעניק חום לאחרים. כאשר תהיה חסרה לו אש, האדם יהיה קר מבחינה פיזית ונפשית.
מבנה גוף ומראה כללי: צבע עורו אדמדם, ראש קטן ומחודד. לרוב רזים אך לא תמיד. ללא הרבה שיער (הקרחה בפדחת - קודקוד). ידיים קטנות, קול חזק וחד.
(לא תמיד המראה יכלול את כל המרכיבים הנ"ל)
במצבי חוסר איזון
עודף – טיפוסים נבונים, תלמידים מבריקים ונמצאים בחיפוש תמידי אחר ידע ופרשנות. נוטים למצבים רגשיים קיצוניים. צורת ראשם דומה לאגס, יש להם פנים אדומות ולרוב הם רזים ובריאים. הם נוטים להתעניין מאוד בעיסוקם ובדרך כלל לא יעבדו בעבודה פיזית. עליהם להיזהר מבעיות נשימה.
חוסר -  טיפוסים שיתאפיינו בפנים אדומות. גם הם יהיו רזים עם ראש בצורת אגס. הם חכמים, אך לא קלי תנועה מבחינה פיזית. נוטים לעצבנות, רגישות יתר ואנוכיות. בעלי כח רצון חזק. עליהם להיות מודעים למגבלות הפיזיות שלהם. הם לא כל כך חברותיים ולכן בד"כ יהיו בודדים. במצבי חסר קיצוניים יהיו בחוסר שמחה, עצב, סגירות, חוסר תקשור, דיכאון ואף מכורים לממריצים וסמים שונים.

בעיות פיזיות: נטיה לבעיות עצבים המובילות לבעיות נשימה ועיכול. ובעיות כלי דם ולב.
יצירת קשר
שם ומשפחה
טלפון
אימייל
תודה שפנית!
אצור עימך קשר בהקדם האפשרי